Cotton bag Copenhagen
Stock: 19053
Show details
Available, delivery time: 1–3 days, departing
| Color | Current stock | Reserved | Incoming goods |
|---|---|---|---|
| red | 19053 | 0 | 30000 (CW 34) |
| dark blue | 90783 | 0 | 50000 (CW 39) |
| orange | 12109 | 0 | 40000 (CW 39) |
| black | 166876 | 0 | 50000 (CW 34) |
| yellow | 33123 | 0 | 20000 (CW 34) |
| blue | 79366 | 0 | |
| turquoise | 23 | 0 |
20000 (CW 34)
25000 (CW 38) |
| green | 16429 | 0 | |
| light blue | 40042 | 0 | |
| pink | 17583 | 0 | 10000 (CW 39) |
| dark green | 33681 | 0 | |
| burgundy/ecru | 24875 | 0 | 30000 (CW 39) |
| white | 39535 | 0 | 80000 (CW 33) |
| grey/silvergrey | 6366 | 0 | 30000 (CW 34) |
| applegreen | 39671 | 0 | 20000 (CW 34) |
| anthracite | 5661 | 0 |
| CW 16 | 19053 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 59304 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 39304 |
| Incoming goods | CW 34: 30000 |
| CW 16 | 90783 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 135915 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 85915 |
| Incoming goods | CW 39: 50000 |
| CW 16 | 12109 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 33234 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 13234 |
| Incoming goods | CW 39: 40000 |
| CW 16 | 166876 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 221867 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 171867 |
| Incoming goods | CW 34: 50000 |
| CW 16 | 33123 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 49998 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 19998 |
| Incoming goods | CW 34: 20000 |
| CW 16 | 79366 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 86645 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 12645 |
| Incoming goods |
| CW 16 | 23 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 26728 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 26728 |
| Incoming goods |
CW 34: 20000
CW 38: 25000 |
| CW 16 | 16429 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 17059 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 17059 |
| Incoming goods |
| CW 16 | 40042 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 70245 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 12995 |
| Incoming goods |
| CW 16 | 17583 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 0 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 0 |
| Incoming goods | CW 39: 10000 |
| CW 16 | 33681 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 40566 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 0 |
| Incoming goods |
| CW 16 | 24875 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 46157 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 16157 |
| Incoming goods | CW 39: 30000 |
| CW 16 | 39535 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 61334 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 61334 |
| Incoming goods | CW 33: 80000 |
| CW 16 | 6366 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 22000 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 2000 |
| Incoming goods | CW 34: 30000 |
| CW 16 | 39671 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 66761 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 26761 |
| Incoming goods | CW 34: 20000 |
| CW 16 | 5661 |
|---|---|
| Reserved | 0 |
| max. available incl. IG | 4278 |
| est. stock in the current CW + 4 weeks | 4278 |
| Incoming goods |
General
| Product length | 380 mm |
|---|---|
| Product width | 3 mm |
| Product height | 420 mm |
| Material | Cotton |
| Weight | 0.07 kg |
| Country of origin | Indien |
| Customs tariff number | 42029298900 |
| Finishing types | Digital printing, Digital transfer, Screen printing |
|---|---|
| Printgroup 1 | Screen printing cotton bags (ST2) |
| Possible colors printgroup 1 | 4 |
| Print area 1 width | 260 mm |
| Print area 1 height | 270 mm |
| Printgroup 2 | Digital Transfer [201-500cm²] (DTF3) |
| Print area 2 width | 250 mm |
| Print area 2 height | 200 mm |
| Possible colors printgroup 2 | 1 |
Packaging
| Type of packaging | no single packaging |
|---|---|
| Quantity bulk packaging | 250 |
| Quantity small packaging | 50 |